Az OTP SZÉP kártyák érvényességi ideje öt év, azaz az OTP Pénztárszolgáltató Zrt. által 2012-ben kibocsátott kártyák érvényességi ideje 2017-ben lejár.
A kártyán feltüntetett érvényességi hónap utolsó napjának lejártát követően a kártyával már nem lehet fizetni. A kártya lejárat az egyenlegeket nem érinti, azok továbbra is megmaradnak. A cserekártya aktiválása után a régi kártya a lejárati ideig aktív, illetve a korábban kapott juttatások továbbra is felhasználhatóak lesznek.
Amennyiben a munkavállalók számára továbbra is érkezik átutalás/feltöltés a lejáró SZÉP kártyára, illetve ha a dolgozók még nem használták fel utalványaikat teljes mértékben, a munkáltatóknak érdemes munkavállalóik számára cserekártyát rendelni.
A Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 55/2011. (IV.12.) Kormányrendelet1 jelenleg hatályos rendelkezései értelmében a lejáró főkártya cseréje díj-és költségmentes, a társkártya cseréjének díja a jogszabályban foglaltaknak megfelelően 1500 forint + Áfa (bruttó 1905 Ft) / kártya2.
Cserekártya rendelés előtt munkáltatóknak érdemes aktualizálni a munkavállalói törzsadat állományt a www.otpportalok.hu oldalon, különös tekintettel a név, munkaviszony, lakcím, kártyán szereplő név mezők vonatkozásában. Ehhez segítséget nyújt a Felhasználói kézikönyv „Munkavállalói törzsadat állomány karbantartása” című fejezete, amely a Munkáltatói bejelentkezést követően tölthető le.
A folyamatos karbantartás azért is kiemelten fontos, mert a kibocsátó az aktív munkaviszonnyal rendelkező munkavállalói állomány alapján határozza meg a cserekártya állományt, amely az adott hónapban lejáró SZÉP kártyával rendelkező munkavállalókat tartalmazza.
A cserekártya állomány a kártyák lejáratát megelőző hónap folyamán kerül ki a munkáltatói portálra. A kártyák lejárati idejéről elsődlegesen az a munkáltató kap e-mailben értesítést, aki az adott munkavállaló számára az utolsó utalvány feltöltését végezte.
A cserekártya állomány nem tartalmazza a munkavállalók lejáró társkártyáit. Amennyiben a munkáltató átvállalja a csere társkártya megrendelését, úgy azt az erre kialakított nyomtatványon tudja megtenni.
Amennyiben a munkáltató nem rendel cserekártyát, mert a munkavállaló már nem annál a munkáltatónál dolgozik, amely az utolsó feltöltést teljesítette, vagy a kártyabirtokosnak jelenleg nincs munkaviszonya, akkor a kártyabirtokosnak magának kell megrendelnie a cserekártyát.
Munkáltatói cserekártya rendelés részletes folyamatát bemutató dokumentumot és videót itt tekintheti meg.
Magánszemély cserekártya rendelés részletes folyamatát bemutató dokumentumot és videót itt tekintheti meg.
Üdvözlettel:
OTP Pénztárszolgáltató
1 55/2011. (IV.12.) Korm.r. 10. § (1) A kártya kibocsátásával, használatával és a támogatások igénybevételével kapcsolatban, valamint a kártya visszavonásával és a személyes elektronikus utalvány nyilvántartás megszüntetésével összefüggésben - az elveszett, ellopott vagy megrongálódott kártyák pótlásától eltekintve - a munkáltatónak és a munkavállalónak díjat, egyéb költséget az intézmény semmilyen jogcímen nem számolhat fel.
2 55/2011. (IV.12.) Korm.r. 11. § A társkártya előállítási és kézbesítési költségeit az intézmény a munkavállalóra háríthatja. A munkavállalóra hárított költség nem haladhatja meg társkártyánként az 1500 forintot. A társkártya használatával és a támogatások igénybevételével, valamint a társkártya visszavonásával kapcsolatban - a társkártya előállítási, kézbesítési költségeitől és az elveszett, ellopott vagy megrongálódott társkártyák pótlásától eltekintve - a munkáltatónak és a munkavállalónak díjat, egyéb költséget az intézmény semmilyen jogcímen nem számíthat fel.